Mistrovství ČR mládeže

Polofinále MČR juniorů: Proběhlo v Kovářské

V Kovářské v Krušných horách u Chomutova se ve dnech 12. - 18. listopadu 2017 konalo polofinále MČR juniorů.

Z našeho kraje se zúčastnili 2 hráči. Martin Krutský (ŠK Teplice, 4. nasazený) skončil se ziskem 5 bodů z 9 kol na 22. místě. Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice, 29. nasazený, na snímku vlevo) byl s padesátiprocentním bodovým ziskem 30.

Celkem v soutěži hrálo 66 účastníků a bojovali o postup do finále MČR juniorů, do kterého má přímý postup Jan Vykouk z Mostu.

Stránka turnaje s výsledky a dalšími informacemi.

MČR družstev st. žáků - ''55. Zaječice'': Dva týmy Spartaku Ústí, áčko 15.

Nyní v Chrudimi, v turnaji založeném a hraném do konce století v Zaječicích u Chrudimi se mezi 60 týmy představila i naše 2 družstva z Ústí n.L.  Áčko bojovalo druhý den ráno v 7. kole z 9 o přední umístění, po 2 prohrách však spadlo do druhé desítky. Je dobře, že členové týmu měli větší ambice, mohu za rok, nikdo věkově kategorii nepřesáhne. B-tým byl na zkušenou, obsadil 47.příčku. Z áčka se blýsknul na první desce proti nejsilnějším soupeřům Adam Luboš Polanský 7 bodů z 9, Dan Werner uhrál 7,5 a Dan Balín 7 (na 5 resp. 4. šachovnici). V B-týmu byl tahounem Honza Toman (5,5 bodu z 8). V áčku hostoval Kuba Šťastný z Kadaně, v béčku z Teplic Lada Semová.
 
 
Natáčela TV, 2x (v přehledu a v šotu) v záběru Dan Hong Werner a Anička Losenická.

Finále MČR mládeže v šachu: Čtyřlístek našich jde do bojů s republikovou špičkou

Do nádherného horského prostředí, jesenických Koutů nad Desnou se v žákovských kategoriích probojovali 3 naši žáci. Pavel Šmíd (H14), Adam Luboš Polanský (H14) a Dan Hong Werner (H10), všichni ŠK Spartak Ústí n.L. Po dnešní cestě zítra (v sobotu) otevírají 9kolový týdenní turnaj, kde v každé kategorii startuje 24 hráčů, postupivších přes krajské přebory a polofinále republiky.

Juniory hraje velký talent z Mostu Honza Vykouk, vyrůstal v Mostě, kde studuje, účastní se pravidelně krajských kempů a tak ho bereme (i s jeho zájmem) stále za "svého", byť kvůli startům v dospělácké extralize má barvy AD Jičín. Ve 12 členém poli H18+H20 je první nasazený a začne hrát již dnes (pátek).

On-line (90 šachovnic/kolo), výsledky, fotky, program, vše na stránce pořadatele by mělo být na webu pořadatele (snad dnes, zítra):
Podrobnosti na svazových stránkách: Žáci junioři

O-line přenos - viz číst dál.... Číst dál »

MČRDMŽ: V Hradci Králové hrálo družstvo Šachy Povrly

V Mistrovství České republiky družstev mladších žáků, které se konalo 11. a 12. června 2016 v Hradci Králové, startovalo z našeho kraje jediné družstvo: Šachy Povrly. Sestava Adam Hrubec, Marek Šíp, Eliška Jirotová, Dan Oláh, Nikola Hampl a Matěj Hladík tam obsadila 26. místo.

Další informace o akci zde.

Na snímku Eliška Jirotová, která za tým Šachy Povrly hostovala.

MČR žákovských družstev na Seči: 54. ročník legendárních Zaječic

Turnaj pořádaný od roku 1963 na hřišti v Zaječicích, s obdrženým puncem Mistrovství ČR začátkem 90. let, přemístěný do sportovního přírodního areálu Železných Hor u Sečské přehrady v tomto století, měl své 54. pokračování. Na startu se sešla kvalitní a početná konkurence 60 6člených týmů, včetně většiny z extraligových. K tomu 45 dvojiček mladších žáků do 9 let a stejný počet jednotlivců v opnu dospělých.

Náš kraj reprezentovaly pouze týmy ŠK Spartaku Ústí n.L. Áčko po odchodu 4 hráčů loňské úspěšné sestavy, která dosáhla tehdy 6.místa, mělo i v mladším složení ambice na přední pozice. Ovšem více zkušeností chybělo, k tomu pár nevyužitých šancí či chybek. 12.místo je slušný průměr pro tento klub, dobře pro další trénink, že žáci chtěli více. Reprezentovali: Jan Hubert Pavelka (4 z 9), Adam Luboš Polanský (7,5), Pavel Šmíd (6), Daniel Balín (4), Eliška Mrišová (5), Jan Toman (6). B-družstvo obsadilo 47.místo.

Ve dvojičkách ovšem se předvedli skvěle Dan Werner Hong a Karel Bureš 8.místem... Číst dál »

MČR dětí do 8 let: Do Mostu přijelo 127 účastníků

V Mostě se 7. a 8. května 2016 hrálo Mistrovství České republiky dětí do 8 let. Sjelo se rekordních 96 chlapců a 31 dívek, aby se v devítikolovém turnaji utkali o tituly mistrů republiky.

Z našeho kraje mezi dívkami v kategorii D8 nejlepšího umístění dosáhla Marie Capová z TJ Klášterec nad Ohří svým 13. místem a ziskem 5 bodů. Mezi chlapci v kategorii H8 se nejvíce z Ústeckého kraje dařilo Janu Součkovi (na snímku vlevo při partii 8. kola) ze Sokola Údlice, který skočil 33. a získal též 5 bodů.

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

Mistrovství ČR juniorů a mládeže: Jan Vykouk mistrem v H18 a H20

Jan Vykouk (na snímku vlevo) z oddílu Chess Most se stal dvojnásobným mistrem České republiky a to v juniorských kategoriích chlapců do 18 a 20 let. V Koutech nad Desnou získal prvenství po 6 výhrách a 5 remízách, tedy ziskem osmi a půl bodu. Turnaj se hrál od 4. do 12. března 2016 systémem každý s každým a starovalo v něm 12 nejlepších juniorů.

V Mistrovství České republiky mládeže, které se konalo na stejném místě (pouze začínalo o den později) měl náš kraj dva zástupce. V kategorii do 10 let Jan Václavík (ŠK Teplice) ziskem 4 bodů z 9 obsadil 14. místo. Jan Hubert Pavelka (Spartak Ústí) byl v kategorii do 16 let 22.

Velkého úspěchu dosáhl v souběžně hraném Národním Openu Michael Pospíchal (Slavoj Litoměřice), který ho suverénně ovládl a na 1. místě měl 7,5 bodu z 9 kol. Číst dál »

MČR v blesku: Jan Vykouk stříbrný, Ondra Toman vyhrál základní část

V Praze se konalo v sobotu mistovství ČR v bleskovém šachu. Mistři ČR jsou Vojtěch Plát, Karolína Olšarová a Van Nguyen. Ale barvy našeho kraje byly vidět.

V základní 13kolové části juniorů první postupovou čtyřku do play-ff drželi oba naši zástupci Ondra Toman a Jan Vykouk. Ondra nakonec suveréně vyhrál, Jan Vykouk postupoval ze 3. příčky. V semifinále porazil Honza Josefa Havelku 2:0, Ondra podlehl největšímu talentu ČR Vanovi Nguyenovi 0:2, který byl po základu čtvrtý. Ve finále oba naše mladé borce soupeři předčili. S Vanem prohrál i Honza, když v rozhodující 3.partii nevyhrál bílými. Ondra v boji o bronz s Josefem Havelkou neuspěl 0:2. Stříbro Jana Vykouka z Chess Most a trošku smolná bramborová medaile, vítěze 13kolové základné části, Ondry Tomana z Klášterce, je nádherným výkonem.

Naprosto skvěle hrála Helena Grussová z Klášterce, byť na konci nasazená, vybojovala 5.místo, půlbodu za postupující hráčkou.

V nejtěžší konkurenci přeboru mužů, za účasti sice bez Navary ale kompletní naší špičky, se neztratili Jan Rubeš z Teplic a Petr Ráliš z Podbořan. Oba získali 6 bodů ze 13. Podívejte na mistry v jejich bodové skupině i za nimi.

Vše o akci, celkové výsledky, partie Číst dál »

Juniorská mistrovství: Jan Vykouk s postupem

V pátek 20. listopadu 2015 skončilo v Doksech finále Mistrovství České republiky juniorek. V kategorii D20 hrála z našeho kraje Kamila Stránská (už osmnáctiletá na snímku vlevo s trenérem Martinem Vlasákem) z ŠK Teplice, která skončila na 18. místě.

Juniorské finále (kategorie H18 a H20) se bude hrát na jaře v Koutech nad Desnou a v Doksech se hrál turnaj, který tam určil postupující: polofinále Mistrovství České republiky juniorů. V této soutěži se z našich hráčů nejvíce dařilo Janu Vykoukovi z Chess Most, který obsadil 3. místo v kategorii H18 a 6. místo v kategorii H20 a zárověň si na jarní mistrovství vybojoval postup.

Mezi první juniorskou dvacítkou skončili s Janem Vykoukem 7. Tomáš Hons (Union Louny) v kategorii H18, 10. Jan Mikeš (Spartak Ústí), 13. Ondřej Toman (TJ Kláštěrec) oba v kategorii H20, 18. Jan Hubert Pavelka (Spartak Ústí) v H18 a 20. Matyáš Kalužný (Sokol Údlice) v H20. Umístění dalších hráčů z Ústeckého kraje, včetně kompletních výsledků, je na stránce turnaje zde. Článek je komplet. Číst dál »

Mistrovství ČR družstev mladších žáků: Hrálo se v Hradci Králové

Do Hradce Králové se na dny 12. - 14. června 2015 sjelo 28 nejlepších týmů z celé České republiky, aby sehrály Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. V utkání nastupovala šestičlenná sestava s jednou povinnou dívkou. Odehráno bylo 9 kol tempem 2 x 25 minut + 10 sekund na tah.

Z našeho kraje na toto mistrovství postoupil tým Spartak Ústí nad Labem, který měl na soupisce Adama Luboše Polanského, Pavla Šmída, Daniela Balína, Jana Tomana, Pavla Vobrubu (na snímku vlevo), Wernera Hong Quana Dana a Nicol Balínovou. Při 4 výhrách, jedné remíze a 4 prohrách skončilo ústecké družstvo na 15. místě s 13 zápasovými body. Pro další sezónu to znamená, že z krajského přeboru bude postupovat opět jen vítěz. Fotografie doplnil 17.6. Pavel Chrz Číst dál »

Syndikovat obsah