Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu

MČR mládeže v rapid šachu: Adam Luboš Polanský 6.

O víkendu 9. a 10. září 2017 se v Mostě hrálo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Pořadatelem byl místní ŠK Most. Turnaje se v mistrovských šesti kategoriích zúčastnilo 199 hráčů a hráček.

Z Ústeckého kraje nejlepšího umístění dosáhl Adam Luboš Polanský (na snímku vlevo) ze Spartaku Ústí svým 6. místem v kategorii H14. V kategorii H12 se z našeho kraje nejvíce dařilo Janu Václavíkovi (ŠK Teplice, 20. místo). V nejmladší chlapecké kategorii H10 pak Vojtěchu Gorejovi (SK Děčín, 30. místo).

Mezí dívkami měl náš kraj zastoupení v D12: Lada Semová (ŠK Teplice) byla 15. a Eliška Jirotová (KŠ Šětí) skončila 17. Číst dál »

MČRDMŽ: Z našeho kraje hrály Šachy Povrly

O víkendu od 16. do 18. června 2017 se v Krnově hrálo Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Soutěže se zúčastnilo 28 týmů, které si musely vybojovat postupy ze svých krajských přeborů.

Z Ústeckého kraje si turnaj zahrálo družstvo Šachy Povrly. Sestava Adam Hrubec, Marek Šíp, Eliška Jirotová, Nikola Hampl, Marcel Marek a Petr Kolouch skončila po 9 kolech na celkovém 21. místě s 12 body za 4 výhry. 

Konečné výsledky a další informace o MČRDMŽ zde.

MČR dětí do 8 let: Vladimír Veverka a Vojtěch Gorej v první desítce

Ve dnech 13. a 14. května 2017 se v Malenovicích konalo Mistrovství České republiky dětí do 8 let v šachu. Dvou samostatných turnajů se zúčastnilo celkem 98 chlapců a 29 dívek. Tři zástupce měl na této akci i náš kraj.

V kategorii chlapců hráli oba naši reprezentanti po celou dobu turnaje na předních šachovnicích. 7 bodů z devíti získal Vladimír Veverka z ŠK Most, obsadil výborné 6. místo. Děčínský Vojtěch Gorej vybojoval 6 bodů a patří mu devátá příčka. Oba členové ÚKŠS se vešli do první prestižní desítky. Vláďa si na pódium pak došel i pro cenu za 6. příčku. Vojta může tento turnaj hrát ještě i příští rok.

Dívčí turnaj si zahrála teprve pětiletá Lucie Očenášová z ŠK Teplice. Při své premiéře na mistrovské akci vybojovala i ona výborný výsledek, 3,5 bodu! Lucka může hrát D8 ještě dvě následující sezóny. Lucii na MČR doprovodila její trenérka Kamila Stránská (obě na snímku u článku). Číst dál »

Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu: Hrát se bude v 6 kategoriích

9. a 10. září 2017 se bude konat Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Na pořadatele je vypsán konkurz, více na stránce turnaje.

Z Ústeckého kraje se na tento turnaj postupovalo z krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Postup si vybojovali: v kategorii H10 Karel Bureš (Spartak Ústí) a Vojtěch Gorej (SK Děčín), v kategorii D10 Marie Capová (TJ Klášterec), v kategorii H12 Jan Václavík (na snímku vlevo z KP mládeže v rapid šachu v Postoloprtech), v kategorii D12 Lada Semová (oba ŠK Teplice) a v kategorii H14 Pavel Šmíd (Spartak Ústí).

Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu: Jakub Šťastný v Klatovech 12.

O víkendu 10. a 11. září 2016 se v Klatovech hrálo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Z našeho kraje se klání zúčastnili 2 dívky a 6 chlapců, kteří postoupili z krajského přeboru mládeže v rapid šachu v Postoloprtech.

Nejlepšího výsledku dosáhl Jakub Šťastný (na snímku, Střelnice Kadaň) na 12. místě v kategorii H12 se ziskem 5,5 bodu z 9 kol. Obě dívky se umístili v první dvacítce: 14. Eliška Jirotová (KŠ Štětí) a 16. Lada Semová (ŠK Teplice). V kategorii H10 dosáhl nejlepšího výsledku Jan Václavík (ŠK Teplice) svým 17. místěm a v nejstarší kategorii H14 byl z našich zástupců nejlepší Daniel Balín (Spartak Ústí) na místě 18. Číst dál »

MČR juniorů v rapid šachu: Dvakrát bronzový Matyáš Kalužný

O víkendu 12. a 13. září 2015 se hrálo Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v rapid šachu ve Vyškově. Skvělého výsledku dosáhl hráč Sokola Údlice Matyáš Kalužný (na snímku vlevo), který zaznamenal double. Byl vyhlášen 2x na třetím místě a to v kategoriích H18 a H20, když získal 7 bodů z 9 kol.

V turnaji se hrálo v šesti kategoriích a úspěšně hráli i další 2 zástupci z Ústeckého kraje: Jan Šlampa (Sokol Údlice) skončil 8. v H20 a Ondřej Toman (TJ Klášterec) byl 8. v H18 a 13. v H20.

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

MČR mládeže v rapid šachu: Adam Luboš Polanský stříbrný

Ve dnech 12. a 13. září 2015 se v Doksech hrálo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Z našeho kraje největšího úspěchu dosáhl Adam Luboš Polanský z Chess Most (na snímku vlevo), který skončil 2. v kategorii chlapců do 12 let s 6,5 body z 9 kol.

V kategorii dívek do 10 let byla na desátém místě Lada Semová (Chess Most) a 14. se umístila Eliška Jirotová (KŠ Štětí). Mezi dívkami do 14 let byla Eliška Mrišová (AŠK Lovosice) na místě 13. V první dvacítce mezi chlapci do 14 let byl 15. Jan Hubert Pavelka (Spartak Ústí).

Mistrovství se hrálo v šesti kategoriích a další hráči našeho kraje se umístili takto: 37. Andrej Dunda (KŠ Štětí) v H10, 33. Pavel Šmíd (Spartak Ústí) v H12, 32. Marek Piskač (ŠK Teplice) v H14, 36. Radek Škuthan (Chess Most) v H14 a 41. Lukáš Janoušek (Sokol Údlice) v H14. Číst dál »

Mistrovství ČR družstev starších žáků: Velký úspěch Spartaku Ústí

Poslední víkend května se konalo v Seči Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu. Z našeho kraje hrála na turnaji dvě družstva Spartaku Ústí nad Labem.

Skvěle hrající spartakovská A sestava Jan Hubert Pavelka, Gustav Brejník, David Pech, Aleš Zahradník, Hung Do, Pavel Šmíd (odehrál všech 9 kol, na snímku vlevo), Michaela Balogová byla po prvním hracím dnu v sobotu večer po 6 kolech na medailovém 3. místě. Na bronzové medaili se výborně složený tým držel i před posledním kolem. Těsná porážka 2,5 : 3,5 v posledním kole znamenala nakonec 6. místo. Tím byly vyrovnány největší zaječické úspěchy Spartaku Ústí nad Labem z let 1984, 1997, 1998 a 2010. Číst dál »

MČR žáků v rapidu: Honza Vykouk v Ostravě vydoloval zlato

Ve Slezku se dolují jiné věci, avšak Honza Vykouk (Chess Most) tam našel zlato. Šel za ním od prvního kola, soupeře předčil o celý bod a to nejen výsledkově, ale i vyzrálostí hry,  jak psali pořadatelé. Na on-li jsme měli možnost sledovat jeho partie, kde ničil vrstevníky v kategorii do 14 let jak ve složitých, tak v tzv. "jednoduchých" výměnných pozicích. Nějaké drama, které ho odsunulo na stříbro v Koutech, prostě tady nepřipustil.

Celá krajská výprava se nejen neztratila, a to jak ve velkém městě, tak i v tabulkách, naši byli vidět na předních stolech. Eliška Kalinová (ŠK Spartak Ústí n.L.) v D14 6. i 7.kolo dělila první místo, v neděli se dostala na centrální stůl, kde na on-linu porazila K.Němcovou. Prohry v posledních dvou kolech ji odsunuly na místo páté. Ukázala, že stále patří do širší špičky kategorie.

Medailisté a "republikový" článek. Výsledky (v záhlaví přepínání kategorií).

Fota od Miroslava Pavelky a jak další naši... Číst dál »

Mistrovství České republiky družstev mladších žáků: Chess Most 22.

Od pátku 13. do neděle 15. června 2014 se konalo v Brně Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Tým Chess Most (na snímku vlevo) v sestavě Adam Luboš Polanský, Pavel Šmíd, Radek Škuthan, Lukáš Kopáček, Martin Kovář a Lada Semová obsadil 22. místo. Vítězem se stala BŠŠ Frýdek-Místek A.

Pěkného výsledku z našeho kraje dosáhl Jakub Šťastný (Střelnice Kadaň), který hostoval v družstvu Spartak Chodov a pomohl mu k 15. místu.

Kompletní výsledky zde. Fotky zde.

Syndikovat obsah