Memoriál Antonína Drvoty: Vítězná plaketa pro španělského šachistu

V sobotu 13. května 2017 se v estrádním sále Domu kultury Teplice konal již XXVII. ročník šachového turnaje Memoriál Antonína Drvoty. Akci pořádá každoročně ŠK Teplice jako vzpomínku na skvělého oddílového kolegu a přítele. Letos přijelo celkem 96 účastníků nejen z našeho regionu, ale i z Prahy, středních Čech, Karlovarska, Plzeňska, Vysočiny i Královéhradecka. Na startovní listině jsme mohli najít i dva reprezentanty zahraničních federací, Španělska a Chorvatska.

Skleněnou plaketu pro vítěze převzal španělský šachista Serrano Salvador Eduardo. Druhé místo obsadil Jan Balín z Tatranu Podbořany a bronz patřil mezinárodnímu mistrovi Petru Zvárovi z Bohemians Praha. Vítězové na snímku vlevo.

Turnaj se hrál zároveň jako krajský přebor v rapid šachu mužů, žen, H18, H20, D18 a D20. Mezi muži zvítězil Jan Balín, stříbro vybojoval Tomáš Vágner z Mostu a bronz putuje opět do Podbořan zásluhou Petra Ráliše. Nejlepším z domácích byl na 6. příčce FM Jan Rubeš. Nejlepší ženou byla Michaela Šaffová před Monikou Durdisovou.

Obě dorostenecké kategorie s přehledem ovládl teplický Martin Krutský, zvítězil mezi hráči do 18 i do 20 let. Druhý byl v obou kategoriích Gustav Brejník a třetí Adam Luboš Polanský. Nejlepší dorostenkou byla klášterecká Kateřina Kalynčulová.

Speciální prémii za 27. příčku získal její oddílový kolega Petr Gruss. Nejstarším účastníkem byl litvínovský Bohuslav Kořínek, ročník 1934. Nejmladší byla Kateřina Kalynčuková, narozena v roce 2008.