Vánoční turnaj Chess Nemak 2016: Vyhrál Dan Werner

V sobotu 10. prosince 2016 se konal 2. ročník vánočního turnaje Chess Nemak 2016. Vítězem se stal Hong Quan Dan Werner z ŠK Spartak Ústí n/L. Na druhém místě jako vloni se umístil Jan Seidl z Kralup n/Vl a na třetím místě Ondřej Slíva z ŠK Teplice. Domácí Vladimír Veverka z Blažimi (talent ŠK Most) se umístil na krásném 4. místě a ve své kategorii kraloval. Na snímku vlevo 5 nejlepších hráčů.

Nejlepší a nejmladší dívkou byla Linda Slívová z ŠK Teplice. Turnaje se účastnilo celkem 24 hráčů z našeho a Středočeského kraje.

Po skončení turnaje proběhla simultánka s Miroslavem Körschnerem juniorem, který vyhrál všech 12 partií (s 9 dětmi a 3 dospělými). Pro případné úspěšné hráče byla připravena cena: poukázka 500 Kč.

Turnaj měl příjemnou vánoční atmosféru a všem se líbil včetně doprovodu a rodičů. Někteří byli na turnaji poprvé a tak si vychutnali šachovou atmosféru, ukápla i někdy slzička. Cenový fond turnaje byl 10.000 Kč a tak výherci do 5. místa měli z čeho vybírat. Všichni účastníci turnaje si odvezli malou pozornost a krásné zážitky z šachové hry.

Jako předseda ŠK Most děkuji za perfektní připravenost na turnaj pořadateli panu Veverkovi, za velkou podporu panu starostovi Blažimi, paní senátorce MUDr. Dernerové a paní Říhové, manažerce firmy Nemak Czech Republic, která byla hlavním sponzorem turnaje.

Zveme všechny na příští ročník, který bude mít velká překvapení a nový herní styl.