26. Šachový festival Ústí n.L.: KP v bleskovém šachu vyhráli Jan Balín, Míša Šaffová, Gusta Brejník a tým ŠK Teplice.

10 akcí měl na pořadu 26. ročník šachového festivalu v Ústí n.L. 2018. Zahájil pátečními turnajemi na výletním zámečku Větruše v Ústí n.L., kam se dá vyjet i lanovkou. O Mistrovství ČR seniorů referuji ve článku níže.  V podvečer nastoupili mladší žáci (vyhrál Dan Hong Werner z ŠK Sp. Ústí), neplánovaně dokonce přenášeno on-line od 3.kola, začátečníci (1. Josef Mínek z Povrlů) a také reregistrovaní. Venku hrál se zájemci a žáky simultánku Pavel Šmíd.

Ve večerních hodinách pořadatelé přemístili vše do Domu dětí a mládeže, kde pokračoval festival Grand-Prix ČR, Opnem B a soutěží žáků. GP ČR vyhrál velmistr Vojta Plát z Lysé n.L., z našeho kraje v silně obsazeném turnaji skončil Jan Balín 4. Open B vyhrál Jiří Kopecký z Kralup před Jiřím Jiráskem z Jirkova a Václavem Turečkem z Chlumce. V žácích zvítězil Jakub Šulc z Dobrovic , stříbrný Miroslav Jirásko z Chess Most a bronz Jan Toman z pořádajícího klubu.

Otevřený bleskový turnaj v neděli byl přeborem kraje. Po play-off vyhrál Vojtěch Plát, z kraje byl nejlepší a celkově třetí Jan Balín před stříbrným (4.) Janem Rubešem a bronzovým (5.) Gustou Brejníkem. V ženách vyhrála Míša Šaffová z Litvínova před domácí Marií Bažantovou. Juniory Gusta Brejník z Litoměřic před ústeckým Pavlem Šmídem. Tým byl nejlepší ŠK Teplice.

Uspořádal ŠK Spartak Ústí n.L., přenos zajistil Milan Maščák z Teplic (partie na stránce ke stažení), hlavním rozhodčím byl danouš Pletánek a o vše se postaral kolektiv pod vedením autora článku.

17.-19.5. 2019 opět v Ústí, v pátek zase na nádherném místě Větruše, o místech na sobotu a neděli se bude jednat.