Jarní turnaj: Vítězí Petr Špička, Nikita Koval a Stanislav Srba

První květnovou sobotu (5. 5. 2018) se v chomutovském Domečku uskutečnil Jarní turnaj, sedmý a poslední turnaj seriálu Grand Prix mládeže 2017/2018.

V kategorii mladších žáků vyhrál Petr Špička (ŠK Karlovy Vary), před Vojtěchem Gorejem (SK Děčín) a Lukášem Levem (KŠ Štětí). Mezi staršími žáky si pohár za prvenství odvezl teplický Nikita Koval, stříbrný skončil novoborský Matěj Hurtík a bronzový byl ústecký Dan Werner. V dorostencích se medaile rozdělily takto: 1. Stanislav Srba (ŠK Karlovy Vary), 2. Radek Škuthan (ŠK Teplice) a 3. Jan Špička (ŠK Karlovy Vary).

Nejlepšími dívkami byly vyhlášeny mladší žákyně Vlasta Klekerová (KŠ Štětí) a starší žákyně Lada Semová (ŠK Teplice). Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde.

Po vyhlášení výsledků turnaje následovalo vyhlášení konečného pořadí v seriálu Grand Prix mládeže.

U mladších žáků řádilo duo z Povrlů v pořadí 1. Nikola Hampl, 2. Marek Šíp. Na bedně je doplnili 3. Lukáš Lev ze Štětí, 4. Kindřich Jusko z Děčína a 5. Vladimír Veverka z Mostu.

V prostřední kategorii za sedm turnajů vykrystalizovalo pořadí: 1. Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK), 2. Daniel Balín (Spartak Ústí), 3. Jakub Šťastný (TJ Klášterec), 4. Jan Václavík, 5. Nikita Koval (oba ŠK Teplice).

Dorostence ovládl Gustav Brejník před Michaelem Pospíchalem (oba Slavoj Litoměřice), Danielem Maškem, Patrikem Vizinou (oba SK Děčín) a Davidem Šimkem (TJ Klášterec).

Nejúspěšnější dívky seriálu GP se jmenují Kateřina Kalynčuková v mladších žácích (TJ Klášterec) a Lada Semová (ŠK Teplice) ve starších žácích.

Kompletní pořadí celého seriálu 2017/2018 je na této stránce.