O pohár města Klatov: Martin Krutský černým koněm pod Černou věží

V prvním červencovém týdnu se konal již 25. ročník šachového turnaje O pohár města Klatov. Dvě stovky šachistů z Česka, dále například z Mongolska, Ruska, Belgie a Německa bojovaly po devět dní ve dvou turnajích o trofeje a o FIDE ELO body pro své osobní ratingy. Na startovní listině jsme mohli najít také dva reprezentanty ŠK Teplice.

Zatím nejlepší turnaj své šachové kariéry odehrál teplický dorostenec Martin Krutský (na snímku vlevo), člen ligového A týmu dospělých a trenér mládeže. Martin rozhodně nepatřil v turnaji A k papírovým favoritům, byl nasazený až jako třicátý devátý hráč. Po famózní stoprocentní první třetině turnaje se mezi špičkou udržel i při dalších partiích s velmi těžkými protihráči. A vynikajícím závěrem se vyšvihl až na bednu, remízoval s mezinárodním mistrem a porazil mistra FIDE. Martinovi tak za skvělý zisk 6,5 bodu z devíti možných patřil stříbrný klatovský pohár za druhou příčku. A navíc si Martin pro svůj osobní koeficient připsal více než 150 bodů. A navíc Martin získal i losovanou cenu, slevu na startovném v příštím ročníku turnaje!

Spokojený může být i druhý zástupce Šachového klubu Teplice Ing. Vladimír Hadraba. Zahrál si na první šachovnici s pozdějším vítězem GM Neumanem, získal 5,5 bodu se silnými soupeři a prakticky obhájil své nasazení, skončil sedmnáctý.