ukss logo4

V sobotu 11. září 2021 se konal v klubovnách Šachového klubu Teplice další ze série rapidových turnajů Teplice rapid Chess tour 2021. Na startovní listině se sešlo 18 hráčů z 8 šachových klubů našeho kraje. Velkým překvapením pro pořadatele byla návštěva Jiřího Kalužného z Údlic. Díky Jirko!!!

Nejvýše nasazeným byl FM Jan Rubeš (na snímku vlevo před 1.kolem), který potvrdil roli favorita a završil v Chess tour hattrick. Dalšími nasazenými byli domácí Honza Mikeš (nasazení potvrdil 2. místem) a Ing. Vladimír Hadraba z ŠK Teplice. Turnaj navštívilo velké množství krajské mládeže, která ve všech kolech dávala "zabrat" šachovým matadorům. Velmi dobré partie odehrál talentovaný Míra Jirásko, který si doslova došlápnul na prvního nasazeného Honzu Rubeše a v 5. kole získal jeho skalp. Nebyl ale jediný.... hned v 6. kole pokořil ligového hráče ŠK Teplice Ing. Vladimíra Hadrabu. Je vidět, že mladí mají skvělou formu. Výborně si vedl i Kuba Šťastný, který v konečném pořadí jako 15. nasazený získal 5. místo. Pěkně hrál i Honza Václavík 4/7. Nevedlo se Ing. Vladimíru Hadrabovi, Ing. Davidovi Hozdovi a Marušce Bažantové (mou maličkost raději  nezmiňuji).

Partie online a konečné pořadí včetně fotogalerie od Jirky Šťastného (děkujeme...) můžete shlédnout na stránce turnaje zde.

Pořadatele velmi potěšila vysoká účast, a věří, že příští měsíc (30. října 2021) se turnaji Teplice rapid Chess tour 2021 podaří pokořit hranici 20 účastníků. Již dnes je turnaj zaregistrován na FIDE ELO a LOK ČR pro příští měsíc. Pojďme všichni vytvořit skvělou atmosféru jako tuto sobotu. Přihlášky zasílejte již ode dneška na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..