ukss logo4

Již XXXII. ročník Memoriálu Antonína Drvoty, turnaje v rapid šachu, se uskutečnil v sobotu 14. 5. 2022 v Teplicích. Právě ten den by Antonín oslavil své 70. narozeniny. Zahrát si pohodový turnaj přijelo na jeho počest 92 šachistů ze čtyř federací.

Zvítězil GM Artem Omelja z Ukrajiny, získal 7,5 bodu z 9 možných, stejně jako druhý IM Kirill Burdalev. Bronz získal nejlepší ze sedmibodových, FM Marek Karas, reprezentující Slovensko. Na snímku u článku vítězná trojice.

Čtvrté místo a zároveň zlato mezi ženami vybojovala Lucie Jínová, druhá v kategorii žen byla Helena Grussová a třetí Dora Peglau.

Na medailových příčkách mezi staršími žáky se umístili Jan Václavík, Artem Michno a Jakub Šťastný. Nejlepší starší dívky: Dora Peglau, Charis Peglau a domácí Linda Slívová, ta se zároveň se stala i nejlepší mladší žákyní před Lorenou Peglau.

Mezi mladšími žáky se nejvíce radovali zlatý Artem Michno, stříbrný Paul David Peglau a bronzový domácí Jakub Maule.

Nejstarší hráč Milan Bartoň z Prahy se narodil v roce 1930, nejmladší Vojtěch Vlačiha z Povrlů je ročník 2014.

Nejlepší taktiku prokázal Petr Slíva z pořádajícího oddílu ŠK Teplice, obsadil symbolickou 32. příčku a vyhrál speciální prémiovou cenu.

Velké poděkování patří všem účastníkům, kteří přispěli k pohodové atmosféře sobotního devítikolového turnaje. Hráče přišla pozdravit v rámci slavnostního zahájení i sestra Antonína Drvoty, paní Božena Macková.

Výsledky, pořadí turnaje a odkaz na fotky jsou na stránce turnaje zde.