Znáte obec Řeřevice, pojmenovanou podle řeřavého uhlí? Patrně ne, neb dnes už se jmenuje Srbice, v současné době zda zaplanou leda šachové souboje, a to 28. září 2022. Ano, je to středa, ale středa sváteční, volná, můžete ji tak kromě svatého Václava zasvětit i bohyni Caisse.

5. ročník Srbického rapidu se uskuteční opět v Kulturním domu, vedle krčmy, která se aktuálně nazývá logicky Srbická krčma, naproti OC Olympia. Hraje se na 7 kol v tempu rapidovém, 2x15 minut + bonifikace 5 vteřin za provedený tah.

Obědy se budou podávat hned v sousedství hracího sálu, bude výběr ze 3 jídel, objednávky až na místě, podle aktuální chuti. Parkování je možné v blízkém okolí místa konání, i hromadná doprava sem zajíždí poměrně často (zastávky Srbice nebo Teplice – Olympia).

Ceny jsou dle propozic slíbené do 20 místa, ale jak znám pořadatele, ona se nakonec dostane třeba i na každého. Sponzorem turnaje je firma Posters.cz, která nabízí i plakát s šachovou tématikou, viz foto u článku.

Pořadatelský tým v čele s Radkem Bayerem vás zve na klasicky přátelský pohodový turnaj, kde neztratíte Elo a získáte dobrou náladu ze setkání s šachovými přáteli, nějakou tu cenu a další šachové zkušenosti pro nadcházející sezónu. 

Propozice, stránky pořadatele a startovní listina jsou zde.
Lenka Stránská
 

Žádné komentáře