ukss logo4

V sobotu, 23. března 2024 byly v Litoměřicích zorganizovany hned dva krajské přebory. 

V Krajském přeboru ÚKŠS 4členných družstev v rapid šachu bojovalo celkem 14 družstev švýcarským systémem na 7 kol. Boje na šachovnicích se vedly ve velmi korektním a přátelském duchu, nebyl zaznamenán jediný protest, ani v jediném případě nemusel do partií zasahovat přítomný mezinárodní rozhodčí, Josef Lácha.

Nakonec po velkých bojích se krajským přeborníkem stalo družstvo ŠK Slavoj Litoměřice A ve složení Gustav Brejník, Lukáš Hula, Miloš Kozák a Petr Beneš, když zvítězilo ve všech svých utkáních. Druhé místo vybojovalo družstvo TJ Sokol Údlice (Jiří Horák, Jakub Šťastný, Šimon Peroutka a Josef Koblasa), které okusilo hořskost prohry pouze s vítězem turnaje. Na 3. místo se probojovalo mladé družstvo ŠK Duras Ústí nad Labem A (Quan Hong Werner, Martin Michael Mikulka, Lukáš Lev a Ivan Poliakov), které se dravě dralo na přední příčky a v lepším umístění mu zabránila první dvě družstva. První tři družstva mají právo přímého postupu na MČR družstev v rapid šachu. Výsledky soutěže jsou zde na stránce turnaje.

Na snímku u článku krajští přeborníci ŠK Slavoj Litoměřice A.

Ve stejné hrací místnosti o krajského přeborníka ÚKŠS družstev mladších žáků bojovalo celkem 7 šestičlenných družstev. V souladu s propozicemi byla družstva rozdělena do dvou skupin, ze kterých se postupovalo do finále A a finále B. Ve skupinách si nejlépe vedla družstva ŠK Teplice A a Spartak Ústí nad Labem A. Tato dvě družstva si to pak ve finále ve vzájemném utkání rozdala o krajského přeborníka. Lepší šachové propočty měly a šachová štěstěna se více přiklonila k ústeckým nadějím. Na 3. místě se nakonec umístilo družstvo ŠK Louny. Cen v dětském turnaji bylo dost, o čemž svědčila řada rozzářených dětských obličejů.

Vítězné družstvo Spartak Ústí nad Labem postupuje na červnové Mistrovství České republiky družstev mladšíc žáků.

Vzhledem ke složitosti systému turnaje o 7 účastnících jsou i výsledky zveřejněny na celkem čtyřech místech, na která se dostanete ze stránky turnaje zde.

Na druhém snímku tým ŠK Louny s bronzovými medailem a trenérem Radkem Ulrychem.

I letošní "dvojturnaj" potvrdil, že tato myšlenka prospěla jak dospělým, tak zejména dětským aktérům obou turnajů, kteří při pohledu na přední krajské šachisty a své trenéry "v akci" dostali nový stimul k pokračování ve své šachové přípravě.

František Chaloupka

Jeden komentář

  • Děkujeme pořádajícímu klubu za organizaci obou turnajů, bylo to moc fajn. Do Teplic jsme si odvezli stříbro, v Litoměřicích se nám prostě daří :-)