Chlumecká sportovní ve spolupráci s ŠK Spartakem Ústí nad Labem uspořádaly šachový festival 4 turnajů na velkém sále Domu kultury v Chlumci. Akci podpořil Městský úřad Chlumec.

V sobotním rapid šachu který byl součástí Grand Prix ČR za účasti 76 hráčů, zvítězil první nasazený Martin Petr z ŠK Líně před Gustou Brejníkem, hájícím barvy extraligové Kroměříže, a Milošem Jírovským z Polabin Pardubice. Turnaj byl zároveň krajským přeborem mužů a žen. Přeborníkem se stal Zdeněk Janda (SK Děčín) před Petrem Hoke (Slavoj Litoměřice) a Janem Václavíkem (Šachový klub Teplice) - všichni na fotu Martina Mikulky u článku. KP žen vyhrála Marie Bažantová (Šachový klub Teplice) před Katkou Kalynčukovou a Kamilou Goldovou (obě TJ Klášterec nad Ohří).

Nedělní bleskový šach (36 účastníků) se stal kořistí prvního nasazeného Jana Rubeše ze Slavie Kroměříž před Kirillem Burdalevem z DP Praha a Janem Václavíkem z Šachového klubu Teplice. Krajský přebor v bleskovém šachu vyhrál Jan Václavík před Danem Hong Wernerem (Spartak Ústi nad Labem) a Michalem Babičkou (SK Děčín). KP žen vyhrála Marie Bažantová, 2. Kamila Goldová, 3. Katka Kalynčuková. KP mládeže Jan Václavík před Dan Hong Wernerem a Prokopem Lickem (Spartak Ústí nad Labem).

Na úvod akce přivítala účastníky starostka Chlumce JUDr. Veronika Srnková. Účastníci uctili minutou ticha nedávno zemřelého Danouše Pletánka (1935-2023), který byl obětavým rozhodčím festivalů v Ústí nad Labem v letech 1999-2019.

Akci připravil Jaroslav Stibor a Pavel Chrz, rozhodčími byli Michal Sliva, Martin Mikulka st., Pavel Chrz.

Na stránce pořadatele je celkové pořadí, přehled medailistů kategorií i krajského přeboru, fotografie.

Pavel Chrz 

Žádné komentáře