V nádherném velkém sále Domu kultury na radnici v Chlumci (okres Ústí nad Labem) uspořádala za finanční podpory města Chlumec Chlumecká sportovní, z.s. ve spolupráci s ŠK Spartak Ústí nad Labem krajskou soutěž pro školáky všech tří stupňů.

Turnaj na slavnostní zahájení osobně zahájil starosta města Chlumec Ing. Roman Zettlitzer.

Pořadatelé vyšli vstříc a účastníci ocenili hrací podmínky, zajištění materiálu, objednanou dopravu šachovým autobusem od nádraží z Ústí nad Labem do Chlumce a zpět, účastnické listy a ceny všem. Pití a káva zdarma, bufet s bagetami za korunky. Každý tým měl barevnou jmenovku s názvem i logem své školy.

Při ukončení se rozdávaly poháry, medaile a losované ceny. Vlastnoručně do cen dva obrázky na plátno nakreslila a s organizací pomáhala žákyně Julie Hoffmanová ze Štětí.

Ve středních školách (startovalo 6 škol) zvítězili hráči Gymnázia J. Jungmanna Litoměřice před Gymnáziem V. Hlavatého Louny a Gymnáziem Teplice. V přeboru základních škol II. stupně (startovalo 8 škol) zvítězila ZŠ Vojnovičova Ústí před ZŠ a MŠ Povrly a ZŠ Náměstí E. Beneše Varnsdorf. V kategorii ZŠ I..stupně se několik škol omluvilo kvůli karanténám. Zvítězili žáci ZŠ a MŠ Povrly před ZŠ Vojnovičova Ústí.První dvě školy v každé kategorii postupují do republikového kola.

Poté uspořádali pořadatelé doprovodný 5kolový turnaj jednotlivců 1. stupně ZŠ. Zvítězil Jakub Jeřábek (ZŠ Vojnovičova Ústí) před Bedřichem Bezděčným (ZŠ a MŠ Povrly) a Samuelem Kubínem (ZŠ Vojnovičova Ústí). 

Pořadatelé zlatými medailemi vyhodnotili i nejlepší na šachovnicích: Střední školy (1.- 4. šachovnice): Petr Vyslyšel (Gymnázium Teplice), Vojtěch Stríž (Gymnázium Chomutov), Albert Minařík (Gymnázium V. Hlavatého Louny), Tomáš Hladký (Gymnázium J. Jungmanna Litoměřice).

2. stupeň ZŠ (1.- 4. šachovnice): Linda Slívová (Gymnázium Teplice), Aleš Vondra, Jan Čech (oba Vojnovičova Ústí), Josef Mánek (ZŠ a MŠ Povrly). Nejlepší dívkou turnaje byla Linda Slívová.

U 1. stupně ZŠ hráli jen dvě partie, takže jednotlivci dostali medaile za následný turnaj jednotlivců.

Všechny výsledky s odkazy, fotky na stránce turnaje zde a na stránce pořadatelů zde.

Na organizaci se podíleli: Jaroslav Stibor (Chlumecká sportovní) - ředitel turnaje a kolektiv rozhodčích z ŠK Spartaku Ústí nad Labem Pavel Chrz, Michal Sliva, Jan Toman.

Děkujeme všem za účast, vedoucím školních výprav, paní učitelkám, pánům učitelům za přivezení výprav. Žádný problém sportovní ani jiný se nemusel řešit. Všichni si dobře zahráli. Prvním dvěma školám všech kategorií přejeme hodně úspěchů v kole republikovém.

Pořadatelé

1 komentář

  1. 4. 2. 2022 8:44

    Děkuji pořadatelům za krásný turnaj, který uspořádali i přesto, že účast týmů nebyla úplně ideální.