Ve dnech 10. - 12. června 2022 se v Jihlavě konalo Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Náš kraj reprezentoval vítěz krajského přeboru, tým ŠK Teplice. Nastoupil ve stejném složení jako při svém zlatém krajském turnaji, tedy Linda Slívová, Tymofii Bytko, Antonín Bartoš, Matyáš Dušek (host ze Slovanu Jirkov), Jakub Maule a Pham Quang Nam Phong. Vedoucím týmu a hlavním trenérem byl Petr Slíva, doprovod dále zajistily maminky šachistů, Lenka Bartošová a Magda Mauleová. Pořadatelé připravili pro účastníky výborné podmínky i pestrý doprovodný program.

Teplické družstvo bylo nasazené v závěru startovní listiny. Perfektní výkon předvedla především kapitánka Linda Slívová, 7/9 na první desce, 5 výher a 4 remízy. 50% uhrál Antonín Bartoš. Teplická šestice dokázala vyhrát 3 zápasy z devíti, získali 9 bodů, to znamenalo celkové 25. místo. Na snímku celé družstvo ŠK Teplice před jedním z utkání.

Pokud se nějak nezmění systém, bude příští rok na MČR družstev mladších žáků postupovat z našeho kraje opět jeden tým, vítěz KPDMŽ.

Stránka turnaje s výsledky a dalšími informacemi zde.

Žádné komentáře