ukss logo4

Okresní kolo přeboru škol v šachu v okrese Louny proběhlo 24. listopadu 2022 v SVČ při Základní škole v Postoloprtech. Zúčastnilo se ho 44 mladých šachistů a šachistek z osmi škol okresu Louny.

V kategorii I. stupeň ZŠ vítězila ZŠ Prokopa Holého Louny. Na druhém stupni kralovalo Gymnázium Žatec. Mezi středoškolskými týmy pak favorizované Gymnázium Louny. Tuto trojici doprovodí do krajského kola ještě ZŠ Postoloprty (II. st.) a Gymnázium Podbořany (SŠ), které ve svých kategoriích skončily druhé.

Vyhlášeni byli i nejlepší jednotlivci. V kategorii I. stupeň ZŠ Anežka Burešová (ZŠ Prokopa Holého Louny). V kategorii II. stupeň Lukáš Vykoupil ze stejné školy, který byl vůbec nejlepším hráčem turnaje. Mezi středoškoláky zvítězil Jakub Udržal (Gymnázium Louny).

Na snímku u článku vítězné družstvo druhého stupně základních škol Gymnázium Žatec.