ukss logo4

V sobotu 10. prosince 2022 se konaly druhé srazy dlouhodobých soutěží družstev Extraligy mládeže (hrálo se jedno kolo) a 1. ligy mládeže (hrála se dvě kola).

V Extralize mládeže se utkali naši dva krajští zástupci. ŠK Ústí nad Labem zvítězil nad ŠK Teplice 4,5:1,5, když vítězné partie zapsali Lukáš Lev, Martin Michael Mikulka a Nikola Hampl. Vítězné družstvo drží v extraligové tabulce zatím 6. místo.

V 1. lize mládeže (skupina A) hraje z našeho kraje pouze družstvo ŠK Teplice B. Ve 4. kole prohrálo a A týmem Karlovarský šachklub Tietz 0,5:5,5. Chuť si spravilo v kole 5., ve kterém vyhrálo na Karlovarským šachklubem Tietz B těsně 3,5:2,5. Celý bod získali pro tým Vít Machka, Linda Slívová a Štěpán Jakoubek. Teplický ŠK B je v průběžné tabulce na 11. místě.

Na snímku u článku Tereza Hlinovská, která při druhém srazu 1. ligy hrála za ŠK Teplice B na 6. šachovnici.