V sobotu 11. listopadu 2023 se konal žákovský turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu, Velká cena Teplic. Turnaj byl zařazen do seriálu Velkých cen Ústeckého kraje. Na startovní listině bylo celkem 22 týmů, přijeli si zahrát mladí šachisté z našeho regionu, Prahy i z Německa.

Zlato získal tým Spartak Ústí nad Labem A v sestavě Vladimír Veverka, Martin Michael Mikulka, Ivan Poliakov a Vít Zischka. Stříbrnou příčku obsadil pražský tým, ŠK Aurora B. Bronz získalo nejlepší domácí družstvo ŠK Teplice A.

Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích byli na 1. desce Vladimír Veverka, na 2. Martin Michael Mikulka, na 3. společně Amirali Temirbek (ŠK Aurora C) a Adam Bílek (Slovan Jirkov) a na čísle 4. Andrej Rubin (ŠK Aurora B). Plyšáky pro nejmladší účastníky získali Samuel Redmont a Elmira Valiyeva (oba Šachy Štěpán).

Stránka s fotkami a kompletními výsledky zde.

V průbežném pořadí seriálu se v čele udrželo družstvo ŠK Aurora B před Spartakem Ústí nad Labem A. Rozdíl mezi nimi se snížil na pouhý bod. Na 3. místo se vyšvihlo družstvo ŠK Teplice A. Celkem je v pořadí seriálu klasifikováno již 28 týmů.

Závěrečný díl seriálu Velkách cen, který se uskuteční 9. prosince 2023 ve Velkém Březně u Ústí nad Labem, tedy bude nabízet velmi napínavou podívanou.

Na snímku u článku momentka ze závěrečného vyhlášení teplické Velké ceny: ředitel ústecké Velké ceny Pavel Chrz zve družstva na závěrečný díl seriálu Velkých cen do restaurace Tivoli ve Velkém Březně.

Proposice poslední Velké ceny Ústeckého kraje 2023 právě vyšly na této stránce.

Žádné komentáře