ukss logo4

Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 proběhlo v Postoloprtech okresní kolo přeboru školních družstev v šachu okresu Louny. Do počtu účastníků výrazně promluvila epidemiologická situace, proto prostorný sál v místní hasičské zbrojnici nahradila klubovna šachistů v Domě dětí a mládeže.

Turnaje se zúčastnily čtyři školy, které vytvořily dohromady šest družstev. Vítězství a postup si odnesla na prvním a druhém stupni domácí ZŠ Postoloprty. Mezi středními školami putovalo prvenství do lounského Gymnázia Václava Hlavatého.

Vyhlášeni byli i nejlepší jednotlivci. Mezi nejmladšími kraloval Tomáš Holý a na druhém stupni Filip Vítek (oba ZŠ Postoloprty). Absolutním vítězem s plným počtem bodů byl středoškolák Youssef El Frem (Gymnázium Louny). Nejlepší dívkou byla Marie Anna Černá (Gymnázium Louny), nejmladším účastníkem domácí Rostislav Kazancev (ročník 2014).

Na snímku u článku vítězná ZŠ Postoloprty v kategorii ZŠ II. stupně.