ukss logo4

Druhý díl seriálu Grand Prix mládeže jednotlivců O pohár města Štětí se hrátl v sobotu 22. ledna 2022 v tamním kulturním domě. Celých 26 hráčů a hráček se sjelo, aby si rozdělili body do bodování. Systém bodování je popsán v rozpisu již zmíněného seriálu.

V mladších žácích zvítězil Vít Zischka (Spartak Ústí), před Přemyslem Randákem (Šachy Povrly) a Janem Řeháčkem (Spartak Ústí). Mezi staršími žáky dominoval Lukáš Lev (KŠ Štětí), za ním skončili Vladimír Veverka (ŠK Teplice) a Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí). V dorostenecké kategorii se nejvíce dařilo libereckému Matěji Hurtíkovi, dále štětskému Jiřímu Klekerovi a údlickému Šimonu Peroutkovi. Zajímavostí je, že vítězové kategorií neztratili ani bod. Nejvíce bodů (7) však získal domácí Lukáš Lev (na snímku u článku).

Nejmladšími účastníky byli Vojtěch Vlačiha (Šachy Povrly) a Anna Losenická (Spartak Ústí).

Vítěz nejmladší kategorie Vít Zischka vede i její průběžné pořadí, když druhý je za ním Jan Stuchlík (Sokol Údlice) a třetí vítězka Podzimního chomutovského turnaje Diana Romanko (ŠK Karlovy Vary). Mezi staršími žáky udržel vedení Martin Michael Mikulka, v závěsu o jeden bod je za ním Vladimír Veverka a 3. v průběžném pořadí seriálu figuruje Jan Čech (Spartak Ústí. V dorostencích se po dvou bronzových příčkách usadil na 1. místě Šimon Peroutka, druhý je klášterecký Jan Řezáč a na trio z chomutovského okresu je doplnil třetí Maxmilián Kalužný.

Stránka turnaje O pohár města Štětí s výsledky i průběžným pořadím seriálu.