ukss logo4

V sobotu 2. dubna 2022 odehráli žáci a dorostenci další turnaj v rámci seriálu Grand Prix, tentokrát v Teplicích. Akce byla věnována nedožitým 80. narozeninám IM Jindřicha Trapla, jeho dcera se přišla podívat na slavnostní zahájení.

Na startovních listinách se sešlo celkem 75 hráčů z našeho regionu, Liberecka, Karlovarska, turnaje se zúčastnili i dva vzácní hosté, reprezentující Ukrajinu.

Nejmladšími účastníky byli Lenka Jirásková a Tomáš Hulák, ten je dokonce ročník 2015.

V kategorii mladších žáků zvítězil domácí Tymofii Bytko, za ním skončili stříbrný  Vít Zischka (Spartak Ústí nad Labem)  a bronzový Matyáš Dušek, reprezentant Slovanu Jirkov.

Mezi staršími žáky vyhrál Lukáš Lev (Klub šachistů Štětí), na snímku u článku. Druhý v pořadí si na opravdové stupně vítězů donesl ukrajinskou vlajku a sklidil ohromný potlesk, stříbrnou medaili získal Artem Mikhno, Berďansk, Ukrajina. A bronz zůstal doma, třetí skončil Vladimír Veverka, ŠK Teplice. Starší žákyně měly jednoznačnou vítězku, Domácí Lindu Slívovou, další příčky obsadily Anna Losenická z Ústí nad Labem a Lenka Jirásková, ŠK Česká Lípa.

V kategorii dorostenců se sešla ohromná konkurence, kdy vítěz jedné z Grand Prix této sezóny byl nasazený až v druhé polovině startovního pole. Na bednu si nakonec vyskočili Miroslav Jirásko (Spartak Ústí nad Labem), českolipský Martin Habenicht  a oddílový kolega vítěze Hong Quan Dan Werner. Mezi dorostenkami získala nejvíc bodů opět domácí hráčka Lada Semová, za ní se seřadily Agáta Herichová z SK Děčín a klášterecká šachistka Tereza Prášilová.

Před poslední Grand Prix v Chomutově. která se uskuteční 30. dubna 2022, je v čele průběžného pořadí kategorie mladších žáků ústecké duo Vít Zischka a Richard Šulc. Na 3. místo se dostal teplický Jakub Maule. Ve starších žácích se na 1. místo vyšvihl štětský Lukáš Lev a odsunul tak ústeckého Martina Michaela Mikulku na 2. místo a teplického Vladimíra Veverku na místo 3. V dorostencích je pořadí stejné a tedy nezměněno, stále vede údlický Šimon Peroutka před dvojicí teplických hráčů, druhým Janem Václavíkem a třetím Petrem Vyslyšelem.

Kompletní pořadí turnaje i kompletní průběžné pořadí seriálu Grand Prix mládeže je zde na stránce teplické Grand Prix.