ukss logo4

Poslední dubnový den roku 2022 se konal v Chomutově XXII. ročník Jarního turnaje mládeže, který byl zařazen do XX. ročníku seriálu Grand Prix mládeže sezóny 2021/2022. Hrálo 66 hráčů ve 3 kategoriích a nejmladšími účastníky byli Emma Černíková (KŠ Štětí) a Tomáš Hulák (4. ZŠ Most).

V kategorii mladších žáků se blískl dalším vítězstvím Vít Zischka (Spartak Ústí) před Tymofiem Bytkem (ŠK Teplice) a Matyášem Duškem (Slovan Jirkov).

Ve starších žácích si prvenství vybojoval Lukáš Lev (KŠ Štětí), druhý skončil Jindřich Jusko (SK Děčín) a třetí příčka patřila Martinu Michaeli Mikulkovi (Spartak Ústí).

Mezi dorostenci vyhrál Matěj Hurtík (Desko Liberec) a další pořadí bylo: 2. Jan Václavík (ŠK Teplice), 3. Josef Řezáč (TJ Klášterec). Na snímku u článku nejlepší 3 dorostenci turnaje.

Nejlepšími dívkami Jarního turnaje se stali mladší žákdyně Nicol Mikulková (Spartak Ústí), starší žákyně Kateřina Kalynčuková (TJ Klásterec nad Ohří) a dorostenka Lada Semová (ŠK Teplice).

Po vyhlášení výsledků chomutovského Jarního turnaje se vyhlašovalo konečné pořadí seriálu Grand Prix, v kterém svou dominanci potvrdili právě dekorovaní vítězové skončené akce. Pořadí vykrystalizovalo v jednotlivých kategoriích takto: mladší žáci 1. Vít Zischka, 2. Tymofii Bytko, 3. Richard Šulc (Spartak Ústí), starší žáci 1. Lukáš Lev, 2. Martin Michael Mikulka, 3. Vladimír Veverka (ŠK Teplice), dorostenci 1. Matěj Hurtík, 2. Jan Václavík, 3. Šimon Peroutka (Sokol Údlice).

Mezi dívkami zvítězili v seriálu Grand Prix mládeže Diana Romanko (ŠK Karlovy Vary) v kategorii mladší žáci, Anna Losenická (Spartak Ústí) v kategorii starších žáků a Lada Semová v kategorii dorostenců.

Kompletní výsledky Jarního turnaje i kompletní konečné pořadi seriálu Grand Prix jsou na této stránce.