ukss logo4

Druhý díl seriálu Grand Prix mládeže jednotlivců O pohár města Štětí se hrál v sobotu 7. ledna 2023 v tamním kulturním domě. 67 hráčů a hráček se sjelo, aby si rozdělili body do bodování. Systém bodování je popsán v rozpisu již zmíněného seriálu.

V mladších žácích zvítězil Vít Zischka (Spartak Ústí), před Šimonem Medkem (KŠ Štětí) a Antonínem Bartošem (ŠK Teplice). Mezi staršími žáky dominoval Aleš Krupka (ŠK Postoloprty), za ním skončili Lukáš Novák (Šachy Chlumec) a Jakub Jeřábek (Spartak Ústí). V dorostenecké kategorii se nejvíce dařilo novoborskému Matěji Hurtíkovi, dále teplickému Vladimíru Veverkovi a varnsdorfskému Matěji Hejnému. Nejlepšími dívkami turnaje se staly mladší žákyně Ema Čábelková (Šachy Povrly), starší žákyně Anna Losenická (Spartak Ústí) a dorostenka Agáta Herichová (SK Děčín). Nejvíce bodů ze všech (7) získal Matěj Hurtík.

Na snímku u článku vyhlášení kategorie starších žáků: zleva 3. Jakub Jeřábek, 2. Lukáš Novák, 1. Aleš Krupka.

Vítěz nejmladší kategorie Vít Zischka vede i její průběžné pořadí, když druhý je za ním Šimon Medek a třetí Jakub Maule (ŠK Teplice). Mezi staršími žáky na 1. místo poskočil Lukáš Novák, druhý je Štěpán Jakoubek (ŠK Teplice) a 3. místo patří Ondřeji Stiborovi (Šachy Chlumec). V dorostencích vedení potvrdil Matěj Hurtík, na 2. místo se dostal Vladimír Veverka a na 3. místo se vyšvihl Šimon Peroutka (Sokol Údlice).

Stránka turnaje O pohár města Štětí s výsledky i průběžným pořadím seriálu.