ukss logo4

Mostecký hotel Cascade byl v sobotu 11. února 2023 svědkem třetího turnaje seriálu Grand Prix jednotlivců 2022/2023 - Mosteckého rapidu. Sjelo se 102 hráčů a hráček.

Vítězem kategorie mladších žáků se stal Vít Zischka (Spartak Ústí) před Tymofiem Bytkem (ŠK Teplice) a Xuanem Nguyenem Ta (ŠK Most). Ve starších žácích vyhrál Petr Mikoláš (Spartak Ústí), druhý byl Štěpán Jakoubek (ŠK Teplice) a třetí skončil Ondřej Stibor (Šachy Chlumec). Mezi dorostenci kraloval Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK), za ním skončil Petr Vyslyšel (ŠK Teplice) a bronzový byl Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí).

Nejlepšími dívkami byly mladší žákyně Zuzana Zajacová (Valdštejn Cheb), starší žákyně Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) a dorostenka Lada Semová (ŠK Teplice).

Na snímku Štěpán Jakoubek, vedoucí hráč seriálu Grand Prix mládeže v kategorii starší žáci.

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

V průběžním pořadí seriálu se v čele kategorie mladších žáků nic nezměnilo. Vedení stále drží Vít Zischka, druhé místo má pod kontrolou Šimon Medek (KŠ Štětí) a třetí Jakub Maule (ŠK Teplice). Kategorie starších žáků má nového hráče na 1. místě. Je jímjiž výše zmíněný Štěpán Jakoubek. Z 3. místa na 2. se vyšvihl Ondřej Stibor a na 3. skočil Petr Mikoláš. Dorostenecké kategorii vévodí stále Matěj Hurtík, o dvě příčky si polepšil Petr Vyslyšel a třetí zůstal Šimon Peroutka (Sokol Údlice).

V dívkám pořadí na 1. místech vypadá takto: mladší žáci 1. Emma Černíková (KŠ Štětí), starší žáci 1. Kateřina Kalynčuková a dorostenci 1. Lada Semová.

Kompletní pořadí seriálu GP je k prohlédnutí na stránce Mosteckého rapidu zde.