Čtvrtý díl seriálu Grand Prix mládeže jednotlivců Litoměřický pohár se hrál v sobotu 4. března 2023 v tamní centrální školní jídelně ve Svojsíkově ulici v Litoměřicích, městě Karla Hynka Máchy (na snímku u článku Máchovy schody s jeho sochou). 105 hráčů a hráček se sjelo, aby bojovali o poháry, medaile a věcné ceny.

Vítězství v jednotlivých kategoriích si vybojovali stejní hráči jako na minulé Grand Prix v Mostě: mladší žák Vít Zischka, starší žák Petr Mikoláš (oba Spartak Ústí) a dorostenec Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK).

Za vítězi skončili v mladších žácích Matyáš Dušek (ŠK Teplice) a Filip Děžinský (Slavoj Litoměřice), ve starších žácích Iegor Frantsev a Jan Kuchař (oba ŠK Česká Lípa) a v dorostencích Šimon Peroutka (Sokol Údlice) a Petr Vyslyšel (ŠK Teplice).

Mezi dívkami kralovali mladší žákyně Emma Černíková (KŠ Štětí), starší žákyně Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) a dorostenka Lada Semová (ŠK Teplice).

Vítězové z Litoměřic vedou i průběžné pořadí seriálu Grand Prix mládeže, Petr Mikoláš se tam dostal skokem z 3. místa. V mladších žácích se posunul na 2. místo teplický Matyáš Dušek a v dorostencích 2. příčky dosáhl údlický Šimon Peroutka.

Stránka turnaje Litoměřického poháru s výsledky i průběžným pořadím seriálu.

Žádné komentáře