ukss logo4

Pátý díl seriálu Grand Prix mládeže jednotlivců Grand Prix Teplice se hrál v sobotu 15. dubna 2023 v tamní školní jídelně v ulici Čsl. dobrovolců. 114 hráčů a hráček se sjelo, aby bojovali o poháry, medaile a věcné ceny.

Vítězem kategorie mladších žáků se stal Vít Zischka (Spartak Ústí) před Šimonem Medkem (KŠ Štětí) a Antonínem Bartošem (ŠK Teplice). Ve starších žácích vyhrál Ivan Poliakov (Spartak Ústí), druhý byl Lukáš Novák (Šachy Chlumec) a třetí končil Štěpán Jakoubek (ŠK Teplice). Mezi dorostenci kraloval Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK), za ním skončil Lukáš Lieber (Šachový klub Teplice) a bronzový byl Vladimír Veverka (ŠK Teplice).

Nejlepšími dívkami byly mladší žákyně Sandra Gajdáč (ŠK Postoloprty), starší žákyně Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) a dorostenka Linda Slívová (ŠK Teplice).

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

Na snímku u článku novoborský Matěj Hurtík, který v dorostenecké kategorii vyhrál všech pět letošních turnajů seriálu Grand Pri mládeže. Podaří se mu vyhrát v další Grand Prix v Chomutově i pošesté?

V průběžním pořadí seriálu se v čele kategorie mladších žáků stále drží Vít Zischka, na druhé místo se dostal Šimon Medek (KŠ Štětí) a na třetí Jakub Maule (ŠK Teplice). Kategorie starších žáků má nového hráče na 1. místě. Je jím chlumecký Lukáš Novák. Na 2. posici zůstal Štěpán Jakouvek a třetí je nyní Petr Mikoláš (Spartak Ústí). Dorostenecké kategorii vévodí stále Matěj Hurtík. Ani další dvě příčky změny nedoznaly. Druhý zůstal Petr Vyslyšel a třetí Šimon Peroutka (Sokol Údlice).

V dívkám pořadí na 1. místech je po 5. turnajích zůstává beze změny: mladší žáci 1. Emma Černíková (KŠ Štětí), starší žáci 1. Kateřina Kalynčuková a dorostenci 1. Lada Semová.

Kompletní pořadí seriálu GP je k prohlédnutí na stránce Grand Prix Teplice zde.