ukss logo4

Mostecký hotel Cascade byl v sobotu 10. února 2024 svědkem třetího turnaje seriálu Grand Prix jednotlivců 2023/2024 - Mosteckého rapidu. Sjelo se 118 hráčů a hráček.

Vítězem kategorie mladších žáků se stal Ondřej Litoš (Spartak Ústí nad Labem) před Darienem Abrahámem (Šachový klub Teplice) a Jakubem Maulem (ŠK Teplice). Ve starších žácích vyhrál Xuan Nguyen Ta (ŠK Most), druhý byl Bohdan Zikranets (Spartak Ústí) a třetí skončil Ondřej Studnička (Šachový klub Teplice). Mezi dorostenci kraloval Petr Mikoláš (TJ Klášterec nad Ohří), za ním skončil Martin Michael Mikulka a bronzový byl Lukáš Lev (oba Spartak Ústí nad Labem))

Nejlepšími dívkami byly mladší žákyně Victoria Špírková (ŠK Česká Lípa), starší žákyně Anna Losenická (Spartak Ústí nad Labem) a dorostenka Lada Semová (ŠK Teplice).

Na snímku u článku nejlepší pětka kategorie mladších žáků při vyhlášení: zprava 1. Ondřej Litoš, 2. Darien Abrahám, 3. Jakub Maule, 4. Quang Nhat Pham (ŠK Teplice) a 5. Pravoslav Svoboda (Sokol Údlice).

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

V průběžním pořadí seriálu se do čela kategorie mladších žáků probojoval Ondřej Litoš a tím na druhé místo odsunul Jana Zebische (ŠK Louny) a na třetí Jakuba Mauleho (ŠK Teplice). V kategorii starších žáků se průběžné pořadí nezměnilo. Stále vede Ivan Poliakov, druhý je Vít Zischka a třetí Tomáš Krsek (všichni Spartak Ústí nad Labem). Ani dorostenecká kategorie na prvních dvou místech nedoznala změn. V čele je stále Petr Mikoláš před Martinem Michaelem Mikulkou. Na třetí příčku vyskočil Štěpán Urbanský (ŠK Teplice).

V dívkám pořadí na 1. místech vypadá takto: mladší žáci 1. Sandra Gajdáč (ŠK Louny), starší žáci 1. Anna Losenická a dorostenci 1. Lada Semová.

Kompletní pořadí seriálu GP je k prohlédnutí na stránce Mosteckého rapidu zde.