ukss logo4

V sobotu 30. října 2021 skončilo Mistrovství Čech mládeže v Herlíkovicích. Skvělého úspěchu dosáhla Linda Slívová (ŠK Teplice), která získala titul mistryně Čech. Hrála celý turnaj výborně a v závěru ještě lépe.

Chlapci do 12, 14 a 16 let hráli o postupy na jarní finálové mistrovství ČR mládeže. Postupovalo 8 hráčů z šesti až osmi desítek startujících. Náš kraj měl hodně želízek v ohni. Postup se zdařil Filipu Dolenskému (na snímku u článku) 5. místem v H16. Zaslouženě, celý turnaj hrál na předních šachovnicích. Bohužel těsně za „závorou“ na 9., 10. a 11.místě skončili ve stejné kategorii Jan Václavík (ŠK Teplice), Míroslav Jirásko, Hong Quan Dan Werner (oba Spartak Ústí nad Labem). Hodně smutný po posledním kole byl Lukáš Lev ze Štětí, výhrou by byl v „osmičce“, ve vyhrané pozici však chyboval. Bylo z toho 14. místo též v H16. Sport je někdy krutý, ale je to stále jen sport.

K podrobnostem z turnaje a dalším hráčům kraje se vrátíme v blízké době.

Všechny výsledky, partie a další informace jsou na stránce turnaje zde.

Na Mistrovství České republiky mládeže má vybojován postup zatím trojice našich hráčů.

Výše zmíněný Filip Dolenský a dále mají přímý postup medailisté červnového finále MČR mládeže Vladimír Veverka (ŠK Teplice) v kategorii H14, který bude hrát v listopadu 2021 tréninkově polofinále MČR juniorů, a Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí nad Labem) v kategorii H12. V kategorii H10 se o postupy bude bojovat na MČech v Mostě od 17. do 21. listopadu 2021.

Trenéry krajské výpravy byli na MČech v Herlíkovicích Vladimír Hadraba, Jan Mikeš a Pavel Chrz.

Mistrovství pořádal Robert a Petr šachy, ředitelem byl Michal Mach.

Rozhodčích byli i z našeho kraje: Richard Sliva, Martin Mikulka a Michal Volf.