TMK ÚKŠS zaktualizovala krajskou listinu talentů z 1.čtvrtletí. Na žákovské listině A jsou vedeni hráči, kteří si vybojovali postup na letošní mistrovství ČR do 16 let (březen 2022). Listina B obsahuje hráče, kteří si vybojovali v posledním cyklu mistrovských soutěží postup z krajských přeborů na Mistrovství Čech a podmíněně i hráči, kteří byli uvedeni na listině z 1. čtvrtletí 2022. Tito hráči ale budou muset dokázat oprávněnost svého zařazení a to buď výsledkem na krajském přeboru 4. - 5. 6. 2022 v Chomutově, nebo výrazným růstem ELO během ledna až srpna 2022 (nejlépe z prázdninových OPEN turnajů). Výsledkem na krajském přeboru se rozumí postup na Mistrovství Čech svojí kategorie, případně alespoň stejný bodový zisk jako postupující v případě, že se přeboru zúčastní v kategorii minimálně 12 hráčů.

Jsme si vědomi, že listina je pořád zatížená nedostatkem relevantních údajů z minulosti, a to vzhledem ke covidové době. V průběhu letošního roku proto bude ještě minimálně 2x aktualizována, poprvé právě podle výsledků krajského přeboru. Máme eminentní zájem na srovnání, jak na tom kteří hráči aktuálně jsou, proto vyzýváme k maximální účasti jak hráče zde uvedené, tak i ostatní, protože ve sledování už mám i několik dalších. Účast na KP není povinná pro hráče, kteří mají vybojovaný přímý postup na Mistrovství Čech 2022. Účastí na přeboru i na připravovaném krajském soustředění dáváte najevo svůj zájem, což bude jedním z dalších kriterií pro příští období, která připravujeme.

I když je po termínu, ještě je možné se na krajské soustředění 20.- 28. 8. 2022 v Tornově mlýně přihlásit, ještě je několik volných míst. "Pod čarou" jsou uvedeni hráči, kteří splňují kriteria zařazení, sice bydlí na území Ústeckého kraje, ale registrovaní jsou v oddílech mimo kraj. Při případném zpětném přestupu budou automaticky zařazeni na KLT. Klubové příslušnosti jsou k datu 30. 4. 2022. Pokud je na listině někdo, kdo šachy již hrát nebude, prosíme o sdělení tohoto faktu.

Vladimír Hadraba, předseda TMK ÚKŠS

Krajská listina talentů je na stránce TMK zde.

Žádné komentáře