ukss logo4

31. března 2026 se v Žatci konala Konference ÚKŠS, která dle svého programu hodnotila činnost výkonného výboru i jednotivých sekcí v uplynulém roce. 

Šachová činnost v roce 2025 byla hodnocena úspěšně, tak jako i hospodaření, které při plánované ztrátě -164 580 Kč nakonec vykázalo ztrátu "jenom" -99 048,07 Kč, což umožnilo schválit ztrátový rozpočet i na letošní rok ve výši 113 800 Kč. 

Vedle nesporných úspěchů krajských šachistů mezi dospělými i mládeží v rámci kraje i na celorepublikové úrovni na konferenci zazněla i kritická slova - na konferenci z 26 oddílů bylo vysláno pouze 12 delegátů, další 4 oddíly využily zmocnění delegáta z jiného oddílu, zbývajících 10 oddílů zastoupeno nebylo vůbec; byl přerušen nárůst členské základy, kdy řada odílu nevěnuje patřičnou pozornost práci s mládeží, vedení řady oddílů nevěnuje řádnou pozornost legislativním záležitostem. K činnosti za uplynulé období si řekla své i Revizní komise ÚKŠS.

Na konferenci z celkového počtu 58 jubilantů byli za svou úspěšnou činnost vyznamenáni zlatou medailí František Pecka a Vlastimil Sejkora (na snímku u článku), stříbrnou medailí Pavel Kirs a Michal Burgermeister a bronzovou medailí Ivana Šlampová, dalším pěti členům ÚKŠS bude zástupci oddílů nebo VV předáno čestné uznání za dlouholetou šachovou činnost. Zlatou medailí byl odměněn i zúčastnivší se předseda MKŠS Jiří Novák za příkladný rozvoj spolupráce mezi KŠS různých států a krajů. 

Předseda VV na konferenci poděkoval za dlouholetou činnost v krajských strukturách Monice Durdisové, která odstoupila z funkce člena revizní komise, a na její místo byl jenomyslně zvolen Tomáš Lančarič. 

Všechny dokumenty jsou zveřejněny na krajském webu na stránkách konference zde s výjimkou zápisu s usnesením, který bude zveřejněn po jeho zpracování a ověření. 

František Chaloupka, předseda ÚKŠS