ukss logo4

Minulý víkend 16. a 17. září 2023 proběhlo v Turnově Mistrovství ČR 4členných družstev v blesku a rapid šachu. Náš kraj reprezentovala družstva SK Děčín a Slavoj Litoměřice.

Obě družstva o sobě dala vědět už v sobotním bleskovém turnaji, kdy v "nabušené" startovní listině 24 družstev se nakonec umístila v horní polovině výsledkové tabulky. Lépe se vedlo děčínským (Natsidis, Buchcar, Babička, Janda), kteří se umístili na 10. místě, 12. místo vybojovali litoměřičtí (Brejník, Viták, Hoke, Hula). Přeborníkem se stalo družstvo ŠK JOLY Lysá nad Labem, kdy lví podíl na jejich vítězství měl i odchovanec mostecké šachové školy Jan Vykouk, který na 2. šachovnici ve 23 partiích ztratil pouze 1,5 bodu za tři remízy.

V nedělním turnaji v rapid šachu se oběma družstvům dařilo ještě lépe. Zejména litoměřičtí (Brejník, Viták, Kozák, Beneš) se vypjali k velkému výkonu a nakonec mezi 33 účastníky skončili na velice krásném 5. místě. Nenechali se zahanbit ani děčínští, kteří v sobotní sestavě nakonec vybojovali pěkné 11. místo. Republikovým mistrem se stalo družstvo Moravské Slavie Brno.