ukss logo4

Ve čtvrtek 7. 12. 2023 se ve Štětí na velkém sále kulturního střediska města Štětí odehrálo okresní kolo přeboru škol v šachu. Turnaje se účastnilo 17 družstev ze škol v litoměřickém okrese. Na zahájení se přišel podívat i pan starosta Miroslav Andrt a popřál dětem hodně úspěchů v turnaji.

Do kategorie 1 (1. - 5. tříd ZŠ) se přihlásilo pouze 1 družstvo ze ZŠ T. G. Masaryka Štětí a tím pádem rovnou postupuje do krajského kola. Aby to nebylo úplně zdarma, tak si malí šachisté zahráli v kategorii 2 (6. - 9. tříd a příslušné ročníky víceletých gymnázií). Do této kategorie se přihlásilo 9 družstev. V celkovém pořadí této kategorie, malí šachisté 1. stupně ZŠ T. G. Masaryka, skončili na 8. místě.

kategorii 2 se na 1. místě umístilo družstvo Gymnázium Josefa Jungmanna Litoměřice, na 2. místě skončilo družstvo Gymnázium Roudnice A a 3. místo obsadilo družstvo ZŠ T. G. Masaryka Štětí. Všechna tato družstva postupují do krajského kola.

Do kategorie 3 (střední školy) se přihlásilo 7 družstev. Nejpočetnější skupinu zastupovalo Gymnázium Josefa Jungmanna, které mělo v této kategorii 4 družstva. V konečném pořadí se na 1. místě umístilo družstvo Gymnázium Josefa Jungmanna A, na 2. místě  se umístilo Gymnázium Josefa Jungmanna C a na 3. místě skončilo družstvo Gymnázium Lovosice. První dvě družstva postupují do krajského kola

Velká pochvala patří všem zúčastněným za bezproblémový průběh turnaje a poděkování všem co pomáhali.